niedziela, 6 września 2015

VI Festiwal Modelarski w Jaworznie 2015


JAWORZNO 2015r.

 
Już po raz szósty zawitaliśmy na VI FESTIWALU MODELARSKIM w JAWORZNIE, który odbył się w dniach 05-06.-9.2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie.  Jako nowość organizatorzy wspólnie z kolegami z Krakowa zorganizowali klasę Vintage dla modeli kartonowych. Podczas tej edycji Jaworznickiego Festiwalu wspólnie ze sklepem ,,Mgła" rozegrano turnieje Infiniti. Czyli dla tych mniej obeznanych turniej strategicznych gier figurkowych.

 
Ponieważ w ostatnim tygodniu organizatorzy otrzymywali kilka telefonów z zapytaniem ,, Czy konkurs się odbędzie bo 6 września jest referendum?"

Dlatego też oficjalnie poinformowali, że festiwal odbędzie się bez przeszkód szkoła w której organizowany jest festiwal modelarski jest budynkiem na tyle dużym by pomieścić modelarzy a przy okazji być lokalem referendalnym.

Jak się chce to się da pogodzić różne interesy.

 
Podczas trwania festiwalu można było podziwiać blisko 400 prac od ponad 100 modelarzy. Szczególną uwagę przykuwały modele z „Gwiezdnych Wojen”, które zostały wykonane od podstaw. W modelach modelarz wykonał podświetlenia, które bardzo ożywiły modele.  Bardzo pięknie prezentował się model żaglowca HMS „VICTORY” czy też model samochodu „WARSZAWA”. Poza już wymienionymi modelami można było zobaczyć mnóstwo precyzyjnie wykonanych inny modeli samolotów, śmigłowców, okrętów, żaglowców, różnych pojazdów cywilnych, kolejowych jak i wojskowych, budowli jak i figurek.

 
Członkowie naszego kółka modelarskiego też wzięli udział w festiwalu i na podium wszedł nas młodzik Piotr Koza który za model samolotu F-16 ADV w skali 1:48 w klasie SO-2 samoloty odrzutowe 1/48-1/50 i większe otrzymał WYRÓZNIENIE oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ „JAWOREK 2015”, jest to jedna z dziewięciu prestiżowych nagród specjalnych „JAWOREK 2015” przyznanych podczas tej edycji festiwalu w Jaworznie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz