czwartek, 17 września 2015

Łask - V Festiwal Modeli Redukcyjnych 12-13.09.2015r.


Łask - V Festiwal Modeli Redukcyjnych 12-13.09.2015r.

 

W dniach 12-13.09.2015r. w Łasku wzięliśmy udział w V Festiwal Modeli Redukcyjnych.

Wszystkich  modeli zgłoszono około 870, czyli kolejny rekord tej imprezy. Dodatkowo rozegrano konkurs punktowy .  Atmosfera na imprezie była jak co roku bardzo rodzinna, mogliśmy oglądać stoliki klubowe i sami wystawiliśmy taki stolik wspólnie z kolegami z Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego im. H. Dudwały. 

Jak co roku wielką atrakcją był wyjazd do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, gdzie możemy podziwiać postępy prac  przy odbudowie samolotów i śmigłowców będących kiedyś na wyposażeniu naszej armii. Najnowszym nabytkiem był śmigłowiec Mi-24. Dodatkowo  mogliśmy zobaczyć używany bojowo w Bazie  samolot F-16D z pełnym osprzętem bojowym. Chętnych było tak wielu, że zorganizowano 4 wyjazdy do Bazy.

W trakcie festiwalu Krzysztof Koza wraz z Piotrem prowadzili pokaz budowy modeli :firm IBG- Chevrolet C60S Petrol Tank No.13 Cab & No.12 Cab version oraz Tamiya modele z serii dinozaury. Pokazy te cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Honorowymi gośćmi na festiwalu  byli przedstawiciele kontyngentu amerykańskiego, który stacjonuje w bazie w Łasku.  Byli oni pod ogromnym wrażeniem pracy jaką modelarze wkładają w swe modele i przyznali swoje wyróżnienia.

Dodatkową atrakcją była wizyta Polish Garrison 501st Legion z Star Wars. Prowadzili oni konkursy dla dzieci i pozowali do zdjęć. Ich wizyty są zawsze gorąco przyjmowane przez uczestników festiwali.

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę w postaci tortu jubileuszowego dla uczestników festiwalu, trzeba przyznać , że smakował wyśmienicie.  Bardzo cieszymy się z tego wyjazdu a nasi młodzi modelarze wrócili z wyróżnieniami:

Arkadiusz Stanchły w kat. MP za pojazd Ba 64 oraz

Michał Dudniczek w kat. MS za model PZL P7.
 
Zdjęcia z wyjazdu do bazy :
 


Nasz stolik klubowy "Broń i Barwa" z Koszęcina wystawiony wspólnie z klubem CTM z Częstochowy :Zdjęcia z zawodów :


Impreza z tortem :

Warsztat z dinozaurami z firmy TAMIYA :


Zdjęcia z zawodów :Warsztat z firmy IBG z ich najnowszym modelem w skali 1:35 Chevrolet C60S Petrol Tank No.13 Cab & No.12 Cab version :
Wygrana naszych młodzików :

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza