wtorek, 26 września 2017

Łask 2017r.


Łask 2017r.

Tydzień po Jaworznie wybraliśmy się do Łasku na VII Festiwal Modeli Redukcyjnych.  W tym roku miejsce festiwalu było specjalne, bo rozgrywał się on podczas dni otwartych na   terenie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Modelarze zostali  umieszczeni w hangarze lotniczym, w którym normalnie stacjonują samoloty F-16. Natomiast na płycie lotniska odbywał się festyn dla mieszkańców i członków rodzin załogi bazy. Zobaczyć można było samoloty oraz sprzęt wojskowy. Ciekawostką, był również pokazy  jazdy samochodami  rajdowymi  i tzw. „palenie gum”, loty samolotów RC i wiele innych atrakcji.

Modeli na festiwalu było około 670 i co jeden to piękniejszy. Nas zachwyciły modele SF zrobione od podstaw na podstawie filmu i komiksu plus wielka wyobraźnia modelarza  - efekt piorunujący.

Do domu wróciliśmy z nagrodami dla wszystkich modelarzy, których prace zabraliśmy  czyli:

 Jacek Nabiałek,

 Arkadiusz Stanchły,

Marcin Stanchły,

 Bartosz Kachel,

 Jędrzej Myśliwski,

 Miłosz Witkowski,

Antonina Grześków,

Jonasz Myśliwski 

oraz dodatkowo Jonasz Myśliwski otrzymał  Puchar za najciekawszy model wykonany przez młodzika od Społeczności FB „Polskie Modelarstwo Redukcyjne”.

Krzysztof Koza i Piotr Koza otrzymali podziękowania za pracę jako sędziowie festiwalu.Tradycyjnie jako kółko przyznaliśmy nagrodę za model , który nas zachwycił i otrzymał go młodzik Kacper Stypczyński.

W imieniu firmy IBG wręczyliśmy nagrody :

Za pojazd w skali 1:72 Mikołajowi Płaczek -Chevrolet

Za pojazd w skali 1:35 Piotrowi Wit- Rosomak

Za model lotniczy Andrzejowi Ligockiemu – PZL P.42Jako Prezes Stowarzyszenia IPMS Polska wręczyłem puchar IPMS-U Jackowi Sznajdrowi za model Lublina R .XIIID.

Dziękujemy  organizatorom za wspaniałą imprezę i super atmosferę, na pewno za rok będziemy.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza