poniedziałek, 25 listopada 2013

XII Konkurs Modeli Redukcyjnych Łambinowice 15-17 XI 2013


Kółko modelarskie  „Broń i Barwa” z Koszęcina  w dniach 15-17.11.13r. wzięło udział w XII-tym Konkursie Modeli Redukcyjnych o Puchar Starosty Powiatu Nyskiego i Wójta Gminy Łambinowice.
Na konkurs  ten zjechali się modelarze z południa Polski oraz Inowrocławia. Wszystkich modeli było 299 szt. Prace wykonane na wysokim poziomie, zwłaszcza modele wykonane z kartonu.
Dodatkową atrakcją była wycieczka do pana, który posiada prywatną kolekcję  części samolotów znalezionych na okolicznych polach po II -giej wojnie światowej.  Jako pasjonat zna wiele szczegółów dotyczących walk toczących się na tym terenie. Potrafi  również dopasować szczątki samolotów do nazwisk pilotów, którzy w dniu zestrzelenia nimi  latali. Jest to niewątpliwie benedyktyńska praca, polegająca na ciągłym szukaniu dokumentów i świadków tych zdarzeń zanim odejdą w niepamięć. Niedaleko, znajduję się również obóz jeniecki z okresu I -szej i   II -giej  wojny światowej  oraz poligon wojskowy wojsk niemieckich. Jest również Centralne  Muzeum  Obozów Jenieckich, było więc co zwiedzać.

Na podsumowanie naszego wyjazdu, udało nam się zdobyć dwa drugie miejsca:                                     
   - Piotr Koza za samolot I-16 w skali 1:48                                                                                                             - Krzysztof Koza za samolot Fiat CR.42 w skali 1:48
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza