poniedziałek, 11 listopada 2013

Modelikarz Częstochowa 5-6.10.2013r.W weekend 5-6 października 2013 roku odbył się I Częstochowski Konkurs Modelarski „Modelikarz”. Nasze kółko modelarskie  „Broń i Barwa” z Koszęcina zaprezentowało się na nim stolikiem klubowym oraz wzięło czynny udział w imprezie.

 

Instruktor p. Krzysztof Koza w  odrębnym pomieszczeniu, prowadził  warsztaty dla młodego narybku z dużą ilością modeli od sponsorów (m.in. IBG, TAMIYA). Zajęcia te były typowym odpowiednik IPMS'owego "Make'n'Take" - (Zrób model i weź go ze sobą). Dzieci mogły zabrać swe prace do domu. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem, miały one trwać do godz. 15.30 a skończyły się dobrze po 18-tej.

 

Piotr Koza prezentował techniki modelarskie dla początkujących modelarzy, wykonując od podstaw model czołgu T-34/85 „Rudy” z firmy Tamiya. Odbyły się one w sobotę w godzinach 12.00 - 17.30 i w niedzielę do zakończenia imprezy. Pomimo iż wielu nie dawało szansy na skończenie „Rudego” to przed zakończeniem zawodów stał gotowy na gąsienicach.

Podczas trwania pokazów uczestnicy zapoznali się z zasadami posługiwania się narzędziami niezbędnymi do wykonania modeli, poznali  metody obróbki plastiku i innych materiałów, sposoby klejenia, szpachlowania, malowania oraz innych czynności potrzebnych do wykonania modeli.

W trakcie pokazów wykorzystywano sprzęt do malowania z firmy AEROGRAFIA „SYPEC” Syposz Przemysław, fine-art.com.pl. Modele na pokaz ufundowała firma Hobby 2000 Bogdan Dopierała - WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W POLSCE FIRMY TAMIYA.

 

Do konkursu wystawiono 470 modeli plastikowych oraz kartonowych. Dodatkową atrakcją były pokazy stolików klubowych, makiety kolejowej, modeli latających RC, urządzono również pokaz wyścigów zdalnie sterowanych samochodów.

Na zewnątrz budynku grupy rekonstrukcyjne tj. Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych w Częstochowie, Związek Strzelecki, pokazały swój sprzęt bojowy oraz historyczne umundurowanie.

 

Można było wziąć udział w imprezach towarzyszących tj. wycieczce na Jasną Górę, do  Bastionu Rocha i Arsenału oraz Muzeum Kolejnictwa.

Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Częstochowy, całe rodziny spędzały tam czas na oglądaniu wystawy.

Z konkursu przywieźliśmy:

dla młodzików:

- wyróżnienie dla Igora Stawińskiego  za samolot F-16,

- wyróżnienie dla Piotra Koza za V-1,

- wyróżnienie dla Piotra Koza za Ki-84 „Hayate”,

- wyróżnienie dla Piotra Koza za Autoblinda,

- wyróżnienie dla Piotra Koza za D3A1 „Val”,

Dla juniorów:

- dyplom za 1 miejsce dla Ireny Koza za Giermka,

- dyplom za 2 miejsce dla Ireny Koza za samolot Hawker Seafury,

- wyróżnienie dla Ireny Koza za Templariusza,


1 komentarz:

  1. Witam, zapraszam serdecznie do grupy na Facebooku: Częstochowscy blogerzy połączmy wszyscy siły, skoro jesteśmy jednym miastem :)

    Pozdrawiam,
    Ewelina Choroba Fotografia

    OdpowiedzUsuń