piątek, 28 września 2018

Łask - VIII Festiwal Modeli Redukcyjnych 08-09.09.2018r.


Łask - VIII Festiwal Modeli Redukcyjnych 08-09.09.2018r.Nasze kółko wzięło udział  w VIII Festiwalu Modeli Redukcyjnych w Łasku, jest to już naszą tradycją.

Wszystkich  modeli zgłoszono około 600. Atmosfera na imprezie była jak co roku bardzo rodzinna, mogliśmy oglądać stoliki klubowe i zaopatrzyć się na giełdzie . 

Podobnie jak w latach poprzednich wielką atrakcją był wyjazd do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, gdzie możemy podziwiać wystawę  samolotów  będących kiedyś na wyposażeniu naszej armii. Chętnych było tak wielu, że zorganizowano kilka wyjazdów do Bazy.

W ramach festiwalu w Muzeum Historii Łasku zorganizowano spotkanie z płk. dypl. pil. Januszem Kowalskim, dowódcą 2 PLM w latach 1963-1966 oraz płk. dypl. Ireneuszem Nowakiem, dowódcą 32. BLT w latach 2014-2016, a obecnie dowódcą 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

W trakcie festiwalu Krzysztof Koza wraz z Piotrem  brali czynny udział przy sędziowaniu modeli.

Piotr Koza pomagał również przy warsztatach modelarskich dla chętnych dzieci, a była to spora grupka.

Organizatorzy przygotowali również spotkanie integracyjne dla uczestników festiwalu, trzeba przyznać , że bawiliśmy się wyśmienicie. Bardzo cieszymy się z tego wyjazdu a nasi młodzi modelarze wrócili z wyróżnieniami:

Bartosz Kachel – za Jagdpanther

Jędrzej Myśliwski – za Pz.Kpfw II

Jonasz Myśliwski – za Ferdinand

Marcin Stanchły – za Spitfire MK V

Arkadiusz Stanchły – za  Żołnierza

Dawid Szewczyk – za Kaczy stawnasz junior:

Kamil Mańka –  za Lancastera Mk III

Kamil Mańka – Tiger Poraz senior:

Jacek Nabiałek – za  Ferrari 250 GTOPoza tym otrzymaliśmy nagrody specjalne:

Kamil Mańka – puchar za najciekawszy model lądowy wśród juniorów za model Tiger PKamil Mańka - od ISMR Inowrocław za model Lancastera Mk IIIKrzysztof Koza otrzymał podziękowanie za pomoc przy sędziowaniu oraz udzieloną pomoc przy organizacji festiwalu.Piotr Koza otrzymał również podziękowanie za pomoc przy sędziowaniu oraz udzieloną pomoc przy organizacji festiwalu.KM Broń i Barwa przyznało swoją nagrodę – Markowi  Angierman za British Light Tank Mark VI A/B
Puchar IPMS Polska  otrzymał Grzegorz Krawczyk za Ził MMZ 555

 Przy pracy w komisji sędziowskiej, konkurs punktowy.

 prace w komisji sędziowskiej w festiwalu.

 nasze trofea
 pomagamy przy warsztatach
 TC-130 Orlik 

 MiG-23 MF

 Su-22

 TS-8 Bies

TS-11 Iskra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz