niedziela, 30 listopada 2014

"MODELARSTWO NASZE HOBBY" wystawa modelarska 28.11.2014r.


„Modelarstwo nasze hobby”

Po dużym zainteresowaniu jakim cieszyła się zeszłoroczna wystawa modelarska postanowiliśmy  po kilku letniej przerwie wpisać ją na stałe w kalendarz prac kółka. 

Zorganizowaliśmy w dniu 28 listopada 2014r. w Domu Kultury w Koszęcinie wystawę  modelarską  pt. „Modelarstwo nasze hobby”.  Organizatorem wystawy był Dom Kultury oraz  Kółko Modelarskie „Broń i Barwa”   z Koszęcina wraz z  ich przyjaciółmi  tj. Klub Modelarski ROZBITEK z Rędzin, indywidualni modelarze z Lublińca, Częstochowy, Piekar Śląskich.  Za co bardzo im dziękujemy.  Wśród  137 modeli  na wystawie można było  zobaczyć  dawno nie widziane modele wykonane z  zapałek. Widok był imponujący.  Poza tym nasz kolega z Częstochowy pokazał pięknie wykonany zdalnie sterowany  model żaglowca „Mayflower” oraz budowanego żaglowca  HMS „Victory”.  Jak zwykle wystawę uświetniły nowe prace naszego kolegi Andrzeja Beksy.  Pośród modeli  na wystawie znalazły się również prace naszych młodzików.  Nie zabrakło także stołu na którym pokazaliśmy nasze osiągnięcia.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, niektórzy zasypywali nas tysiącem pytań o modele i ich historię.  Dzięki temu mamy pomysły  na  przyszłe wystawy ( a jakie to będzie niespodzianka).

W trakcie wystawy przeprowadziliśmy także warsztaty modelarskie dla wszystkich chętnych na zasadzie  IPMS  zrób model i zabierz go do domu .  Szkoda, że była mała frekwencja. 

Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc w działaniu kółka i organizacji wystawy dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Hurtowni Hobby 2000 z Katowic oraz sklepowi modelarskiemu KS Model z Częstochowy. Nie zapominamy również o podziękowaniach dla naszego patrona medialnego gazety „Gwarek”.

Serdecznie zapraszamy w nowym roku na IV Gminny Konkurs Modelarski oraz na następną wystawę modelarską.  

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza