wtorek, 7 października 2014

II MODELIKARZ 04-05.10.2014r.


Relacja z II Modelikarza z Częstochowy.

 
W dniach 4-5 października w  hali sportowej liceum im. Kopernika odbył się II Częstochowski Festiwal Modelarski "MODELIKARZ", w którym wzięli udział członkowie naszego Kółka Modelarskiego. Wystartowali z 12-stoma modelami i możemy się pochwalić, że Karol Golenia   otrzymał nagrodę specjalną od  Marcina Marandy za model śmigłowca AH-64 Apache natomiast Piotr Koza otrzymał wyróżnienie w klasie S3S- samoloty odrzutowe 1:48 standard - za model F-16 A ADF Block 15. Poza tym nasi młodzicy w składzie Arkadiusz Stanchły, Adam Imiołczyk oraz Karol Golenia otrzymali wyróżnienia.

 
IPMS Polska ufundowała puchar za najciekawszy model lotniczy w polskich barwach i otrzymał go Darek Jakubczak za model śmigłowca W-3w „Sokół”. Jako przedstawiciele IPMS Polska ten puchar wręczyliśmy.

 
W festiwalu modelarze wystawili ponad 350 modeli we wszystkich kategoriach. Poza konkursem można było obejrzeć stolik klubowy Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego. Na hali zorganizowano giełdę modelarską, gdzie można było zaopatrzyć się w nowe modele i akcesoria do nich.

 
Sporą atrakcją były imprezy towarzyszące tj.:

- Zwiedzanie Jasnej Góry , Bastionu św. Rocha, Arsenału oraz Skarbca – sobota
- Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży.
- Zwiedzanie Muzeum w Częstochowie ‘Wystawa I Wojna Światowa"
- Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa.
- Grupy rekonstrukcji wojskowych i paramilitarnych.

Mamy nadzieję, że za rok znów tam zawitamy.Nasza wygrana.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz