niedziela, 21 września 2014

Łask IV Festiwal Modeli Plastikowych 13-14.09.2014r.


Łask  

W dniach 13-14 września 2014r. w Łasku odbył się IV Festiwal Modeli Plastikowych pod honorowym patronatem Burmistrza Łasku oraz Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

W festiwalu wystartowało 527 modeli z całej Polski oraz Czech.

 

Modele były na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza samoloty, gdyż jedną z nagród specjalnych  była nagroda D-cy komponentu USAF w Łasku, który ufundował nagrodę za najciekawszy model samolotu w barwach USA. Przybyli również amerykańscy żołnierze stacjonujący w Łasku.  Modelarz naszego Kółka Modelarskiego ? Broń i Barwa? Piotr Koza wygrał nagrody  specjalne: od Dowódcy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego za najciekawszy model samolotu F-16 oraz od Modelarzy z Radomia wyróżnienie dla juniora za najlepszy model samolotu myśliwskiego modelem F-16 Nato Falcons. Po za tym dwa wyróżnienia :

za F-16 i I-16. Instruktor naszego kółka Krzysztof Koza otrzymał podziękowanie od organizatorów za pomoc w Festiwalu polegającą na sędziowaniu, prowadzeniu warsztatów oraz przy organizacji festiwalu.

 

Dodatkową atrakcją dla startujących modelarzy były zorganizowane przez organizatorów wycieczki do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Były one taką atrakcją, że z planowanych dwóch wyjazdów wyszły trzy a i tak nie wszystkim się udało pojechać.  Można tam  było podziwiać kolekcję samolotów i śmigłowców z poprzedniej epoki lotnictwa polskiego tj. Lim-2 ,MiG-21PF, MiG-21MG, MiG-23MF , MiG-29A , PZL I-22 Iryda, PZL-130 Orlik, TS-8 Bies ,TS-11 Iskra ,Su-22M4,Mi-2,Mi-24D.

Konserwacją i naprawą zajmuje się pełne pasji i zaangażowania Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa - Grupa Archeo Łask . Największą atrakcją jednak był samolot obecnie będący na wyposażeniu Polskiego Lotnictwa Wojskowego stacjonujący w bazie tj. F-16 C i D który to samolot udostępniono zwiedzającym.

 

Podczas konkursu  prowadzony był  pokaz modelarski pokazujący zastosowanie zestawu zimmerit firmy Tamiya na modelu Panther V oraz budowa figurki tyranozaura też z tej  firmy. Pokaz prowadzili nasi koledzy Krzysztof i Piotr Koza ,którzy również w czasie festiwalu prowadzili  wraz z innymi modelarzami przez dwa dni warsztaty modelarskie dla dzieci, by mogły poznać zasady modelarstwa. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców.
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz