niedziela, 6 kwietnia 2014

BYTOM 2014r. XI Festiwal Modelarski vol. I


W dniach 15-16 marca w  hali sportowej „Na skarpie” w Bytomiu odbył się 11-ty Festiwal Modeli Redukcyjnych, w którym wzięli udział członkowie naszego Kółka Modelarskiego. Wystartowali z dwoma modelami i możemy się pochwalić, że Arkadiusz Stanchły otrzymał nagrodę specjalną od firmy Hobby 2000. Jako członkowie IMPS Polska braliśmy czynny udział w pracach organizacyjnych Festiwalu.

 
W festiwalu wystartowało przeszło 1300 modeli we wszystkich kategoriach. Poza konkursem można było obejrzeć stoliki klubowe innych grup modelarskich łącznie z kolegami z Czech, Węgier, Słowacji, Norwegii i wielu innych z całej Polski nie brakowało również naszego stolika.

 
Na korytarzu przy hali zorganizowano giełdę modelarską, gdzie można było zaopatrzyć się w nowe modele i akcesoria do nich.

 
Sporą atrakcją była wystawa firmy Tamiya, gdzie w czasie trwania imprezy nasz kolega Piotr Koza pokazywał budowę i malowanie modelu Panther V firmy Tamiya z wykorzystaniem zestawu zimmerit też z tej firmy. Obok prezentowano pojazdy zdalnie sterowane, które wzbudzały zainteresowanie głównie u dzieci, bo mogły nimi sterować. Przy tym stoisku przez dwa dni panował ścisk.

 W trakcie trwania imprezy można było zrobić sobie zdjęcie z wojownikami Jedi z Gwiezdnych Wojen i Grupy Szturmowej Bytom. Na zewnątrz stał wóz bojowy SKOT, który  wzbudzał spore zainteresowanie.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz